2012 . szeptember 1-jén indult a Nevelők Háza Egyesület és a PTE 1. sz. gyakorló Általános Iskolája közös projektje, melynek keretében 4 kreatív területen – építészet, képzőművészet, fotográfia, előadóművészet – valósulnak meg a fejlesztések. A projekt központi témája Pécs kreatív iparának megismertetése, valamint a kreatív területeken való jártasság elsajátítása. Fontos szempont a projekten belül, hogy a résztvevő gyerekek helyi művészekkel találkozzanak, helyi alkotásokat, helyi kiállító- és játszóhelyeket ismerjenek meg, ezzel is erősítve kötődésüket a városhoz.
Nyolcadik hónapja működnek azok a szakköri csoportok a PTE 1. Számú Gyakorló Általános Iskolában, amelyek tevékenységének középpontjában a helyi, pécsi kreatív ipar hagyományainak, jelenének megismertetése és az ezekhez kapcsolódó kreatív képességek, jártasságok kialakítása és fejlesztése áll. A projekt félidejében nagyszabású művészeti projektnap került megrendezésre, melynek több célja volt.
A színpadon szereplő gyermek élettől, izgalomtól sugárzó arcáért, játékba belefeledkezett tekintetéért, az éppen születő produkciót kísérő féltő egymásra-figyelésért érdemes diákszínházat csinálni. Na meg az együvé tartozás mozdulatokból, érintésekből, szavakból, nevetésekből, megrendülésekből szőtt érzéséért.
Gondolatok egy művészeti szakkör kapcsán alkotásról, alkotókról, közösségről
Képek vesznek körül mindenhol, mert az ember a képen keresztül tapasztalja és érti meg a valóságot, ami legalább annyira szubjektív és személyes, mint amennyire objektív és kollektív is.
A képzelet összetett folyamat, amely nem csak „belső képeket” foglal magába, hanem a külvilág tárgyaival, eseményeivel kapcsolatos érzéseket és személyes tapasztalatokat is.