2012 . szeptember 1-jén indult a Nevelők Háza Egyesület és a PTE 1. sz. gyakorló Általános Iskolája közös projektje, melynek keretében 4 kreatív területen – építészet, képzőművészet, fotográfia, előadóművészet – valósulnak meg a fejlesztések. A projekt központi témája Pécs kreatív iparának megismertetése, valamint a kreatív területeken való jártasság elsajátítása. Fontos szempont a projekten belül, hogy a résztvevő gyerekek helyi művészekkel találkozzanak, helyi alkotásokat, helyi kiállító- és játszóhelyeket ismerjenek meg, ezzel is erősítve kötődésüket a városhoz.

Nyolcadik hónapja működnek azok a szakköri csoportok a PTE 1. Számú Gyakorló Általános Iskolában, amelyek tevékenységének középpontjában a helyi, pécsi kreatív ipar hagyományainak, jelenének megismertetése és az ezekhez kapcsolódó kreatív képességek, jártasságok kialakítása és fejlesztése áll. A projekt félidejében nagyszabású művészeti projektnap került megrendezésre, melynek több célja volt.

A színpadon szereplő gyermek élettől, izga­lomtól sugárzó arcáért, játékba belefeledke­zett tekintetéért, az éppen születő produkciót kísérő féltő egymásra-figyelésért érdemes di­ákszínházat csinálni. Na meg az együvé tarto­zás mozdulatokból, érintésekből, szavakból, nevetésekből, megrendülésekből szőtt érzé­séért.

Gondolatok egy művészeti szakkör kapcsán alkotásról, alkotókról, közösségről

Képek vesznek körül mindenhol, mert az ember a képen keresztül tapasztalja és érti meg a valóságot, ami legalább annyira szubjektív és személyes, mint amennyire objektív és kollektív is.

A képzelet összetett folyamat, amely nem csak „belső képeket” foglal magába, hanem a külvilág tárgyaival, eseményeivel kapcsolatos érzéseket és személyes tapasztalatokat is.